• Kategorie
  • Szukaj
  • KOMPLETY OPON MOTOCYKLOWYCH SUPERMOTO

Opona zaprojektowana tak, aby kontrola lekkiego motocyklu Supermoto nie przysparzała żadnych trudności.Szerokość opony i niezwykła zwrotność umożliwiają szybkie bran...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Mało
950.00
kpl. Do przechowalni

Specyficznym rodzajem sportu motocyklowego jest Supermoto (zwanym również Supermotard lub SM), który łączy w sobie cechy wyścigów drogowych i motocrossowych. Charakterystyczną cechą jest w nim zastosowanie dosyć grubych opon motocyklowych Supermoto na stosunkowo małych kołach o średnicy 16,5 cala lub 17 cali. Można ich używać na dwóch rodzajach torów: motocyklowym oraz cartingowym. Jeżeli chodzi o motocykle Supermoto, to są one zazwyczaj fabrycznie bądź indywidualnie modyfikowanymi pojazdami typu Enduro lub Corss, jednakże głównie różnią się od nich zastosowaniem kół o małej średnicy, co zostało już wcześniej wspomniane. Charakteryzuje je między innymi szybkie i równomierne nagrzewanie się, dobra przyczepność do podłoża oraz zwiększona trwałość.

Charakterystyka opon motocyklowych Supermoto

Jednym z najbardziej specyficznych rodzajów są opony motocyklowe Supermoto. Montuje się je na kołach o małej średnicy wynoszącej od 16,5 cala do 17 cali. Są one stosunkowo grube. Charakteryzuje je przede wszystkim to, że są to opony drogowe przeznaczone do jazdy po asfalcie. Posiadają podobny wygląd do opon Enduro oraz Cross, jednak w przeciwieństwie do tych pierwszych - mają niskie zawieszenie. Dodatkową cechą charakterystyczną jest ich niska waga, co umożliwia wykonywanie jazdy wyczynowej. Pierwszymi pojazdami Supermoto były przeróbki Crossów lub Enduro, co miało swój początek w latach 80. XX wieku, jednak wraz z nadejściem lat 90. Wyodrębnione zostały jako zupełnie oddzielny typ pojazdów – to właśnie wtedy zaczęto je modyfikować fabrycznie (wcześniej w indywidualnym zakresie). Aktualnie wiele znanych firm produkuje motocykle stricte Supermoto przy jednoczesnym wprowadzaniu motorowerów Enduro (na przykład Yamaha, Husqvarna, Husaberg, TM Racing czy KTM). Supermoto zaczęto produkować we Włoszech na przełomie lat 80. I 90., gdzie pierwsze modele typu Dual Sport, były wyposażone w koła 17-calowe.

Sama konstrukcja Supermoto wyróżnia się szprychowymi kołami z obręczami aluminiowymi o średnicy 17 cali, zaś rzadziej spotyka się 16,5-calowe koła wykonane ze stopu magnezu lub aluminium. Z kolei opony motocyklowe Supermoto zostały opracowane specjalnie z myślą o torach wyścigowych. Wykonane są ze specjalnych mieszanek gumowych o dużej odporności na ścieranie, które gwarantują dobrą przyczepność do podłoża. Warto podkreślić, że Enduro Cross i Supermoto mają tą samą bazę konstrukcyjną, jednak różnią się między sobą jedynie wykończeniem, dzięki czemu uzyskuje się podobne motocykle o zupełnie innym przeznaczeniu. Supermoto to połączenie małej masy z dużą mocą, dzięki czemu nadaje się zarówno do jazdy po drogach publicznych, terenowych oraz po torach wyścigowych. Jednak ze względu na to, że nie mają dużej pojemności, nie są też bardzo szybkie. Bardziej nadają się do jazdy wyczynowej i jazdy na krótkie dystanse, niż do długich podróży w teren.

Wyróżnia się dwa typy motocykli Supermoto: wyczynowe oraz miejskie.

Zalety opon motocyklowych Supermoto – dlaczego warto je wybrać?

Starannie opracowane mieszanki gumowe opon motocyklowych Supermoto zapewniają lepszą przyczepność do podłoża, a do tego charakteryzuje je zwiększona trwałość na ścieranie. Mieszanka gumowa do tego typu pojazdów szybko i równomiernie się nagrzewa gwarantując zadowalające efekty. Opona przednia zazwyczaj odpowiedzialna jest za lepszą sterowność i zwrotność. Konstrukcja wewnętrzna jest znacznie bardziej miękka, niż w przypadku innych rodzajów opon oraz jest wyposażona w bieżnik o konkretnym wzorze. Komplet opon do Supermoto zazwyczaj zyskuje uznanie nie tylko hobbystów, ale również profesjonalnych zawodników, którzy cenią w nich niezwykle dobrą sterowność, doskonałą przyczepność i świetną zwrotność koła przedniego, co pozwala na niezwykłą precyzję podczas wykonywania manewrów wyczynowych. Skład takiej opony gwarantuje również dłuższy okres trwałości opony, dzięki czemu można ją dłużej eksploatować. Dzięki specjalnej budowie opon motocyklowych przeznaczonych do Supermoto i ich wysokiej jakości oraz zwiększonej trwałości można wykonywać różne manewry, jak stawanie na jednym kole czy skoki. Tym samym zapewniają one nie tylko bezpieczeństwo podczas wykonywania wymagających manewrów, ale również komfort jazdy.

Opony Supermoto - SkySeba sklep internetowy – oferta

Komplety opon motocyklowych Supermoto dostępne w szerokiej ofercie naszego sklepu internetowego, posiadają wysokiej jakości parametry. Mamy produkty od renomowanych producentów: Michelin, Pirelli, Bridgestone, Continental, Dunlop, Heidenau oraz Metzeler. Dzięki szerokiemu asortymentowi ogumienia, każdy znajdzie odpowiednią pozycję dostosowaną do swoich potrzeb oraz modelu pojazdu. Warto zaznaczyć, że wszystkie dostępne w ofercie opony Supermoto to modele bezdętkowe. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami produktów dostępnych w asortymencie sklepu, jak opony wyścigowe, sportowe i terenowe, a w razie pytań zachęcamy do kontaktu – służymy profesjonalnym doradztwem jako miłośnicy motocykli.

EXPRESOWA

WYSYŁKA

DARMOWA WYSYŁKA

OD 500ZŁ

14 DNI NA WYMIANĘ

LUB ZWROT

DARMOWA WYSYŁKA

OD 500ZŁ

14 DNI NA WYMIANĘ

LUB ZWROT

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny