• Kategorie
  • Szukaj
  • SUPERMOTO opony motocyklowe

Opona zaprojektowana tak, aby kontrola lekkiego motocyklu Supermoto nie przysparzała żadnych trudności.Szerokość opony i niezwykła zwrotność umożliwiają szybkie bran...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Mało
415.00
szt. Do przechowalni
Opona zaprojektowana tak, aby kontrola lekkiego motocyklu Supermoto nie przysparzała żadnych trudności.Szerokość opony i niezwykła zwrotność umożliwiają szybkie bran...
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Średnia dostępność
535.00
szt. Do przechowalni

Opony motocyklowe Supermoto wykorzystuje się w motocyklach typu Supermoto. Jest to sportowa odmiana motoru, która łączy w sobie cechy motocykli drogowych oraz motocross. Podczas wyścigów pojazdy te są często wykorzystywane do wykonywania efektownych manewrów, takich jak bardzo ostre zakręty przy mocnym pochyleniu. Dlatego opony motocyklowe Supermoto muszą charakteryzować się zwiększoną przyczepnością do podłoża. W porównaniu z innymi oponami motocyklowymi odmiana Supermoto cechuje się niewielkim rozmiarem i sporą szerokością.

Opony motocyklowe SUPERMOTO – do jakich motocykli?

Opony Supermoto stosuje się w motocyklach Supermoto, które są przystosowane do jazdy szosowej i wyścigowej, jednak ich budowa jest oparta na pojazdach terenowych. Zazwyczaj motocykle Supermoto są tworzone na podstawie zmodyfikowanych konstrukcji motorów typu Enduro lub Cross. Modyfikacje te mogą być fabryczne lub dokonywane przez samych użytkowników. Najbardziej charakterystyczną cechą tego typu motocykli są stosunkowo niewielkie koła z dość szerokimi oponami. Taka budowa pozwala zachować przyczepność nawet podczas bardzo ryzykownych manewrów.

Jakie właściwości ma opona SUPERMOTO?

Opony do Supermoto muszą charakteryzować się bardzo dobrą przyczepnością. Wiąże się to między innymi z zastosowaniem specjalnego rodzaju gumy, który szybko i równomiernie się nagrzewa. Stosuje się też bieżnik o odpowiednim wzorze oraz miększą niż w przypadku innych rodzajów opon konstrukcję wewnętrzną, która dodatkowo poprawia przyczepność podczas wymagających manewrów. Warto pamiętać, że opony wykorzystywane wyczynowo muszą też prezentować wyjątkowo wysoki poziom jakości, co pozwala zapewnić użytkownikowi nie tylko komfort jazdy, ale również bezpieczeństwo.

Opony SUPERMOTO – ceny i marki

W naszym asortymencie znajdziesz szeroki wybór ogumienia Supermoto. Oferujemy opony znanych i cenionych producentów, między innymi Dunlop czy Heidenau. W zależności od marki oraz parametrów opon (takich jak rozmiar, model, profil czy indeks prędkości), ceny za sztukę wahają się od około 150 zł do mniej więcej 600 zł. Wszystkie opony Supermoto dostępne w tym dziale naszego sklepu internetowego to modele TL – bezdętkowe.

Mogą zainteresować Cię również inne rodzaje opon motocyklowych:

EXPRESOWA

WYSYŁKA

DARMOWA WYSYŁKA

OD 500ZŁ

14 DNI NA WYMIANĘ

LUB ZWROT

DARMOWA WYSYŁKA

OD 500ZŁ

14 DNI NA WYMIANĘ

LUB ZWROT

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny