• Kategorie
  • Szukaj
  • KOMPLETY SPORTOWYCH OPON MOTOCYKLOWYCH CONTINENTAL

Brak produktów do wyświetlenia

Firma Continental powstała w 1871 roku. Rozpoczęła działalność od innowacyjnych rozwiązań zwiększających komfort i bezpieczeństwo na drodze, jak chociażby pierwsza na świecie opona z bieżnikiem wynaleziona w 1904 roku. Stworzyła wizjonerskie kolekcje, jak eContract i komplety opon motocyklowych sportowych Continental, przez co marka zapewnia bezpieczeństwo oraz komfort jazdy zarówno po torach wyścigowych, jak i na ulicach. Szczególnie powinny one zadowolić motocyklistów ceniących sobie szybką jazdę nie rezygnując przy tym z bezpieczeństwa podróżowania. Konstrukcja opon i wykorzystane materiały charakteryzuje wysoka jakość, która została poparta wieloletnim doświadczeniem i innowacyjnymi rozwiązaniami producenta. W naszym sklepie internetowym znajdziecie starannie wyselekcjonowaną ofertę opon najlepszych producentów, jak chociażby opony sportowe Michelin oraz wiele innych od renomowanych marek.

Charakterystyka kompletu opon sportowych motocyklowych Continental

Zastanawiając się, co wyróżnia komplety opon sportowych motocyklowych Continental oraz innych dobrych marek, warto podkreślić, że do ich produkcji zostały wykorzystane wysokiej jakości materiały, dzięki którym zrealizowano starannie opracowane projekty zapewniające najlepsze parametry oraz duże bezpieczeństwo na drodze, co jest dwoma największymi atutami marki Continental Tires. Umożliwiają one znaczące zwiększenie prędkości bez ryzyka wpadnięcia w poślizg podczas skręcania, przyspieszania i hamowania zarówno przy suchej nawierzchni, jak i mokrej zapewniając odpowiednie tarcie. Podobnie, jak opony wyścigowe należą one do grupy szosowych. Najczęściej montowane są w motorach wyścigowych, jednak dostosowane są również do jazdy po drogach publicznych – to dobre rozwiązanie dla motocyklistów lubiących od czasu do czasu ścigać się czy wykonywać manewry, ale na co dzień poruszają się po drogach asfaltowych. Niniejsze opony skonstruowano w taki sposób, aby były jak najlepiej przystosowane do poruszania się po drogach publicznych, jak i torach wyścigowych w ramach rekreacji czy hobby (gdyż do profesjonalnej jazdy po nich wykorzystywane są z kolei opony motocyklowe wyścigowe nienadające się z kolei do poruszania po drogach publicznych). Z tego też powodu sportowe opony do motocykli mają bardziej uniwersalne zastosowanie. Pomimo osiągania mniejszych prędkości, niż ma to miejsce w przypadku wyścigowych, nadal umożliwiają lepsze rezultaty, niż z wykorzystaniem innych rodzajów opon. Są one wykonane z miękkiej mieszanki gumowej, dzięki czemu (w przeciwieństwie do opon wyścigowych) nie wymagają rozgrzania przed startem w celu uzyskania dobrych rezultatów, jednakże rozgrzanie ich pomoże wykorzystać ich pełen potencjał. Zaś ich optymalne wykorzystanie wymaga licencji kierowcy wyścigowego.

Opony sportowe do motocykli, które przeznaczone są także do jazdy po drogach publicznych posiadają specjalistyczne oznaczenia i są przeznaczone dla określonych nawierzchni. Testy potwierdzające jakość oraz funkcjonalność opon sportowych motocyklowych obejmują testy na suchej i mokrej nawierzchni, dzięki czemu zyskuje się pewność, że są bezpieczne i mogą być bez przeszkód użytkowane. Ten typ ogumienia pomyślnie przechodzi wszelkie testy homologacyjne, dzięki czemu został dopuszczony do poruszania się drogami publicznymi przy jednoczesnym sprawdzaniu się na torach wyścigowych, jednak nie pozwalają na uzyskanie aż tak dobrych wyników czasowych, jak w przypadku opon wyścigowych.

Komplety opon motocyklowych sportowych Continental – zalety

Pierwszą z zalet kompletów opon motocyklowych sportowych Continental jest ich lepsza przyczepność do podłoża, a zwłaszcza do suchej nawierzchni, w przeciwieństwie do innych rodzajów, jak chociażby opon turystycznych. Kolejnym atutem jest to, że umożliwiają one świetne hamowanie i pomagają w regulacji zawieszenia. Warto tutaj wspomnieć, że konstruktorzy opon marki Continental projektują je w taki sposób, aby były przystosowane do ekstremalnych obciążeń na zakrętach - podczas hamowania i przyspieszania. Chociaż takie opony posiadają mniejszą trwałość, niż w przypadku turystycznych, pozwalają za to uzyskać lepsze wyniki podczas wykonywania manewrów na torze wyścigowym – to jest koszt przybierania dużych prędkości w krótkim czasie bez ryzyka wpadnięcia w poślizg podczas skręcania czy wykonywania innych manewrów.

Należy też nadmienić, że w oponach sportowych motocyklowych bieżnik pełni jedynie rolę symboliczną. Są też znacznie bardziej wymagające, niż inne rodzaje, które są przeznaczone do poruszania się jedynie po drogach publicznych. Warto podkreślić, że komplety opon sportowych świetnie współpracują z nawierzchnią, jednakże odbywa się to kosztem szerszego przeznaczenia.

Komplety opon Continental sportowych motocyklowych – oferta

Dla miłośników zmotoryzowanych dwóch kółek, nasz sklep internetowy poleca wysokiej jakości komplety opon motocyklowych sportowych Continental, które sprawdzą się zarówno na drogach publicznych, jak i torze wyścigowym, gdzie pasjonaci będą mogli spróbować swoich sił. Znajdują się tutaj starannie wyselekcjonowane modele: Conti Sport Attack 2 oraz Conti Sport Attack 3, które umożliwiają jazdę w sposób bezpieczny, a zarazem ekologiczny. To właśnie te dwie cechy, ze szczególną uwagą traktuje producent opon dla motocykli Continental Tires. Są one wydajne, nie ścierają się zbyt szybko oraz wyposażone są w innowacyjne rozwiązania technologiczne, dzięki którym jazda z ich wykorzystaniem jest przyjemna i komfortowa. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem opon motocyklowych – każdy znajdzie u nas odpowiednią pozycję dla siebie.

EXPRESOWA

WYSYŁKA

DARMOWA WYSYŁKA

OD 500ZŁ

14 DNI NA WYMIANĘ

LUB ZWROT

DARMOWA WYSYŁKA

OD 500ZŁ

14 DNI NA WYMIANĘ

LUB ZWROT