• Kategorie
  • Szukaj
  • Sportowe Opony Motocyklowe Continental

Brak produktów do wyświetlenia

Profesjonalni motocykliści ceniący szybką, a zarazem bezpieczną jazdę doceniają unikalne zalety, jakie dają im sportowe opony motocyklowe Continental. Wysoka jakość poparta ogromną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem sprawia, że jazda z wykorzystaniem opon tej marki to znacznie więcej, niż czysta przyjemność. Dzięki mocnym i wytrzymałym materiałom użytym do produkcji oraz optymalnemu projektowi, opony firmy Continental są odporne na ścieranie przy różnego rodzaju podłożu, a także umożliwiają znaczące zwiększenie prędkości bez ryzyka wpadnięcia w poślizg podczas skręcania dzięki odpowiedniemu tarciu ogumienia po nawierzchni. W sklepie naszym internetowym znajdziecie starannie wyselekcjonowaną ofertę nie tylko opon sportowych najlepszych producentów, ale również opony motocyklowe zabytkowe, turystyczne i wiele innych.

Sportowe opony motocyklowe Continental – charakterystyka rodzaju

Co wyróżnia opony sportowe motocyklowe na tle innych rodzajów? Należy zacząć od tego, że należą one do grupy opon szosowych, podobnie jak wyścigowe. Najczęściej montowane są w motorach wyścigowych, które w teorii przeznaczone są do rywalizacji na torach wyścigowych, jednakże w praktyce najczęściej używane są do jazdy po drogach publicznych, jak ulice, deptaki i inne drogi asfaltowe lub kostkowe. Sportowe opony motocyklowe Continental zostały skonstruowane w taki sposób, aby jak najlepiej przystosowane były zarówno do poruszania się po drogach publicznych, jak i rywalizacji na torach, jednak tylko hobbystycznie – do profesjonalnej wykorzystuje się opony wyścigowe, które z kolei nie nadają się do poruszania po ulicach. Dlatego też opony sportowe mają bardziej uniwersalne zastosowanie. Pomimo tego, że dają mniejsze możliwości osiągnięcia dużej prędkości w porównaniu do wyścigowych, nadal gwarantują lepsze rezultaty, niż przy innych rodzajach opon. Do tego umożliwiają świetne hamowanie i pomagają w regulacji zawieszenia dwukołowca. Konstruktorzy motocyklowych opon sportowych konstruują je w taki sposób, aby były przystosowane do ekstremalnych obciążeń na zakrętach, podczas hamowania i przyspieszania. Najważniejszą ich cechą jest dobra przyczepność do podłoża, zwłaszcza do nawierzchni suchej. Bieżnik jest tu jedynie elementem symbolicznym. Tego typu opony posiadają mniejszą trwałość, niż turystyczne, natomiast pozwalają uzyskać znacznie lepsze wyniki podczas znacznej prędkości czy wykonywania manewrów na torze wyścigowym.

Motocyklowe opony sportowe Continental – dlaczego warto je wybrać?

Pierwszą z ich zalet jest znacznie lepsza przyczepność do asfaltu, niż w przypadku opon motocyklowych turystycznych, jednak też szybciej się zużywają ze względu na swoje specyficzne właściwości pozwalające na przybieranie dużych prędkości w krótkim czasie - bez ryzyka wpadnięcia w poślizg podczas skręcania czy wykonywania innych manewrów. Warto podkreślić tutaj, że są one wykonane z dosyć miękkiej mieszanki gumowej. Dzięki temu nie wymagają one podgrzewania przed startem, jak to ma miejsce w przypadku opon wyścigowych. Motocyklowe opony sportowe Continental są znacznie bardziej wymagające od ich przeciętnych odpowiedników przeznaczonych jedynie do przemieszczania się po drogach publicznych. Ich optymalne wykorzystanie wymaga posiadania licencji kierowcy wyścigowego. Motocyklowe opony sportowe, które przeznaczone są także do jazdy po drogach publicznych posiadają specjalistyczne oznaczenia i są przeznaczone dla określonych nawierzchni. Świetnie współpracują z nawierzchnią, jednakże odbywa się to kosztem szerszego przeznaczenia. Testy potwierdzające jakość i funkcjonalność opon sportowych obejmują test na suchej i mokrej nawierzchni.

Dla kogo sportowe opony motocyklowe Continental?

Opony motocyklowe Continental sportowe z całą pewnością przypadną do gustu miłośnikom zmotoryzowanych dwukołowców, którzy poruszają się po drogach publicznych, ale od czasu do czasu chcą spróbować swoich sił na torze wyścigowym. Warto zaznaczyć, że ten typ ogumienia pomyślnie przechodzi wszelkie testy homologacyjne, dzięki czemu zostały dopuszczone do poruszania się drogami publicznymi przy jednoczesnym sprawdzaniu się na torach wyścigowych. Jednak w przeciwieństwie do opon motocyklowych wyścigowych, nie dają możliwości uzyskania najlepszego czasu. Dlatego też są przeznaczone bardziej do poruszania się po drogach publicznych, a od czasu do czasu po torze wyścigowym, żeby spróbować swoich sił, rozerwać się po ciężkim dniu czy zaimponować otoczeniu.

Oferta sportowych opon motocyklowych marki Continental

Ogumienie sportowych opon motocyklowych Continental nadaje się do ostrej eksploatacji. Chociaż nie jest to wymóg, to po solidnym rozgrzaniu umożliwiają wykorzystanie pełnego potencjału. W ofercie opon marki Continental przeznaczonych do motocykli sportowych znajdujących się w naszym sklepie internetowym dostępne są starannie wyselekcjonowane modele, które umożliwiają pracę w sposób bezpieczny, a zarazem ekologiczny: Conti Sport Attack 2 oraz Conti Sport Attack 3. Charakteryzuje je niezwykła wydajność i dobra wytrzymałość jak na opony motocyklowe sportowe, dzięki czemu są dobrą inwestycją dla miłośników wrażeń, którzy chcą również poruszać się nimi po drogach publicznych. Bardzo dobre parametry produktu oraz zwiększony poziom bezpieczeństwa to dwie najważniejsze cechy producenta tych opon – Continental Tires. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi cechami modeli opon motocyklowych tej marki dostępnych w naszym asortymencie.

EXPRESOWA

WYSYŁKA

DARMOWA WYSYŁKA

OD 500ZŁ

14 DNI NA WYMIANĘ

LUB ZWROT

DARMOWA WYSYŁKA

OD 500ZŁ

14 DNI NA WYMIANĘ

LUB ZWROT

  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny