• Kategorie
  • Szukaj
  • Oleje do motocykli

Brak produktów do wyświetlenia

Gdy chodzi o oleje motocyklowe oraz ich wymianę jedno jest pewne - zaniedbanie tego obowiązku będzie słono kosztować. Smarowanie pełni wiele istotnych funkcji, ale przede wszystkim wydłuża żywotność silnika oraz innych kluczowych systemów. Wybierając gorszej jakości produkty lub akcesoria o nieodpowiedniej specyfikacji niepotrzebnie ryzykujesz awarię układów. W SKYSEBA zadbaliśmy o możliwie jak najszerszy wybór produktów. Do motocykli polecamy oleje: silnikowe 2T, 4T, czy też przekładniowe. Znajdziesz również u nas smarowanie dedykowane amortyzatorom. Stawiamy na produkty od najlepszych producentów, a więc nie musisz obawiać się o ich standard. Akcesoria kupisz w przystępnej cenie.

Podstawowe zadania oleju do motocykla

Układom pojazdów przychodzi pracować w trudnych warunkach. Szczególnie mocno dotyczy to jednośladów, których silniki zapewniają kierowcy stosunkowo dużą moc w zestawieniu z pojemnością. Olej do motocykla w dużej mierze pozwala zapanować na tą sytuacją. Po pierwsze redukuje wspomniane już tarcie towarzyszące pracy tłoków, pierścieni, łożysk, czy też cylindrów. Przy okazji smarowanie pozwala ograniczyć temperaturę układu, ponieważ skutecznie schładza wspomniane elementy. Poza tym oleje motocyklowe uszczelniają systemy, chronią je przed korozją oraz zmniejszają ilość drgań. Bez nich żywotność silników, amortyzatorów lub przekładni byłaby znacznie mniejsza.

Rodzaj oleju motocyklowego ma olbrzymie znaczenie!

Co do zasady oleje do motocykli dzieli się na trzy rodzaje: syntetyczne, półsyntetyczne oraz mineralne. Produkuje się je w odmiennych procesach. Klasyczne wersje są rafinowane z ropy naftowej, a syntetyki powstają na bazie syntezy surowców. Proces produkcyjny w prostej linii przekłada się na właściwości preparatów i ich możliwości w zakresie np. rozszczepiania cząstek stałych. Należy dokładnie zwracać uwagę na typ kupowanych produktów. Źle dobrany filtr, płyn chłodniczy, czy też olej do motocykla, zamiast pomóc, może zaszkodzić. Przy wyborze smarowania najlepiej kierować się wskazaniami producenta. To bezpieczna opcja, jeśli chcesz maksymalnie długo cieszyć się sprawnie działającymi układami.

Olej trzeba wymieniać regularnie

Akcesoria takie jak filtry, opony, układy hamulcowe, czy też właśnie oleje i smary należy wymieniać regularnie. Co jednak właściwie oznacza systematyczna wymiana? Wiele zależy od sposobu eksploatacji motocykla. W jednośladach użytkowanych raczej okazyjnie lub zazwyczaj do krótkich przejazdów kluczowe kryterium stanowi zazwyczaj czas. Przy zwiększonej eksploatacji pod uwagę bierze się także liczbę przejechanych kilometrów lub preferowany styl jazdy, ponieważ oleje motocyklowe w wyniku różnych czynników tracą swoje właściwości. Koniecznie sprawdź, jakie zasady wymiany będą odpowiednie w Twoim przypadku i stosuj się do nich, aby uniknąć zatarcia silnika.

Mamy nowoczesne oleje do motocykli

W katalogu umieściliśmy kilkadziesiąt popularnych olejów do motocykli. Znajdziesz u nas m.in. wersje do silników 2T i 4T. Z ich pomocą zminimalizujesz zadymienie spalin. Poza tym będziesz cieszył się z mniejszej ilości osadów w silniku oraz na tłumikach. Według ekspertów nowoczesne rodzaje smarowanie potrafią przyczynić się do bardziej zadowalających efektów w zakresie zużycia paliwa. W SKYSEBA klientom proponujemy oleje przekładniowe, potrafiące pracować przy wysokich obciążeniach termicznych. Skutecznie wypełnią swoją rolę nawet w ekstremalnych warunkach, ułatwiając zmianę biegów. W odpowiedniej konserwacji jednośladu przydatne okażą się dodatkowo oleje do amortyzatorów.

Tylko najlepsi producenci

W przypadku olejów do jednośladów jedno jest pewne - w tym elemencie nie warto eksperymentować! Inwestycja w produkty sprawdzonych producentów będą najlepszym pomysłem, jeśli chce postawić na własny komfort w trakcie jazdy, a przy okazji odpowiednio zadbać o układy pojazdu. Dlatego w SKYSEBA oferujemy np. olej do motocykla MOTUL. To firma doskonale znana w branży, której akcesoria doceniają zarówno specjaliści, jak i prywatni użytkownicy. Dzięki nam odpowiednie smarowanie kupisz w atrakcyjnej cenie. Zadbaliśmy o to, aby koszty zakupów pozostawały przyjazne dla portfela. Wciąż masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami! Chętnie doradzimy w wyborze oleju.

EXPRESOWA

WYSYŁKA

DARMOWA WYSYŁKA

OD 500ZŁ

14 DNI NA WYMIANĘ

LUB ZWROT

DARMOWA WYSYŁKA

OD 500ZŁ

14 DNI NA WYMIANĘ

LUB ZWROT

  • Sklep zamknięty

AKTUALIZACJA SKLEPU